تجهیزات پزشکی

ویژگی های خرید یک هد بند طبی مناسب

هد بند طبی

امروز در این مقاله قصد داریم به مهمترین ویژگی های یک هد بند طبی مناسب بپردازیم. اگر شما نیز قصد خرید یک هدبند طبی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه با کارا پارس همراه باشید.

هد بند چیست؟

ابتدا باید بدانیم که ویژگی های یک هدبند طبی مناسب کدام است و کاربرد آن چیست؟ هدبند نوعی پوشاک است که به عنوان یکی از موارد فرعی برای پوشش پیشانی و سر است که معمولاً برای جلوگیری از ریختن موها روی صورت میگردد ، به عبارتی می توانیم از ریختن موها روی چشم نیز جلوگیری کنیم. هد بند ها به طور معمول ، از مواد نرم و قابل ارتجاع ساخته می شوند و به منظور آراستگی چهره و همچنین موارد استفاده طبی ، به کار برده می شود.

انواع هدبند

هدبند ها به عنوان یک پوشاک فرعی استفاده های زیادی در دنیای پوشاک و مد روز دارند. این پوشاک در جنس ها و مدل ها و همچنین بافت های مختلف ، در دسترس افراد هستند. یکی از ویژگی‌های هدبندها این است که قابلیت کشسانی دارند ، تا بتوانند راحت تر روی پیشانی قرار بگیرند. در ادامه به چند نوع از هدبند ها اشاره می کنیم.

هدبند ها در انواع مدلهای طبی ، تزیینی و ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند. هد بند طبی معمولاً کاربرد درمانی دارد و معمولاً به توصیه پزشک استفاده می شود ، مثلاً جهت تسکین برخی سردردها کاربرد دارد. اما هدبندهای تزیینی که برای افراد مختلف و در برخی مجالس استفاده می شود ، کاملا کاربرد تزیینی دارند و بیشتر جهت زیبایی می باشد. همچنین هد بند های ورزشی که ورزشکاران در مسابقات جهت جلوگیری از ریختن موهای بلند خود در صورت و گرفتن عرق پیشانی استفاده میکنند.

هد بند طبی

کاربرد هد بند

اگر شما تمایل دارید که در هر سنی ، یک تیپ معمولی و یا اسپرت داشته باشید ، می‌توانید از یک بند اسپرت استفاده کنید. ویژگی خوب یک هد بند اسپرت این است که برای همه سنین مناسب است. در گذشته استفاده از هدبند ها بیشتر کاربرد محافظتی داشت، و جهت پوشاندن پیشانی و سر ، در مقابل سرما استفاده می شد ، مثلا افرادی که سینوزیت دارند میتوانند در هوای سرد از هدبند استفاده کنند تا سینوزیت آنها بدتر نشود ، و دچار سردرد نشوند. اما امروزه کاربردهای زیادی دارد. مثلاً شما مشغول تماشای یک مسابقه تنیس هستید ، مشاهده می‌کنید که تنیس‌بازان از هدبند جهت جمع کردن مو های خود ، استفاده می کنند ، تا موهای آنها جلوی دید آنها را نگیرد و از پریشان شدن موهای خود جلوگیری نمایند. یا مثلا مشاهده می کنید که شخصی در فصل بهار و تابستان نیز ، از یک هدبند طبی استفاده می کند. زیرا ممکن است سینوزیت داشته باشد یا دچار سردردهای میگرنی شده باشد ، و به توصیه پزشک از هد بند طبی استفاده کند. استفاده از هد بند طبی برای افرادی که مبتلا به عفونت های سینوزیتی هستند ، و سردردهای وحشتناک را تجربه می‌کنند ، بسیار مناسب است.

نکات مهم در خرید هد بند مناسب

در ادامه قصد داریم به مهمترین نکات در خرید یک بند مناسب بپردازیم ، لطفاً با کارا پارس همراه باشید.

 

  • خاصیت کشسانی مناسب

یک هدبند مناسب می بایست خاصیت کشسانی داشته باشد ، اما در این حال نباید خیلی سفت باشد ، تا فشار زیادی را روی سر ایجاد نکند.

  • جنس الیاف

الیافی که هدفمند از آن تهیه شده است می بایست استاندارد باشد ، یعنی بهتر است جهت عرق گیری بهتر و جلوگیری از ایجاد حساسیت پوستی ، از الیاف پنبه‌ای تهیه شده باشد.

  • وسعت پوشش دهی

پهنای هد بند طبی باید به گونه‌ای باشد که در هر شرایطی تمام قسمت پیشانی را پوشش دهد. همچنین در هدبند های تزئینی و اسپرت پیشنهاد می‌شود که برای موهای کوتاه از مدل های پهن تر استفاده کنید.

  • طرح و نقش زیبا

علاوه بر خصوصیات بالا ، یک هدبند مناسب می بایست دارای طرح و نقش زیبایی باشد ، تا به چهره شما بیاید. بنابراین باید ویژگی های چهره ، و همچنین رنگ پوست خود را در نظر بگیرید ، تا بتوانید یک هد بند مناسب انتخاب کنید. نکته ضروری دیگر اینکه باید با رنگ و مدل لباس شما همخوانی داشته باشد. و همچنین مکانی که قرار است از آن هد بند استفاده کنید نیز بسیار مهم می‌باشد ، مثلاً شما در انتخاب یک هدبند ورزشی می‌توانید از رنگ‌های شاد استفاده کنید ، اما شاید آن رنگ ها برای یک مهمانی مجلسی مناسب نباشد. برای هدبند هایی که می خواهید در مهمانی ها و مجالس رسمی تر استفاده کنید ، بهتر است رنگ های رسمی تر را انتخاب کنید.

هد بند طبی

خرید هد بند مناسب

تنوع مدل ها در هدبندهای موجود در بازار ، باعث شده است که همه افراد با هر سلیقه‌ای بتوانند هدبند مورد علاقه خود را پیدا کنند. یکی از پر استفاده ترین هدبند ها که مورد استفاده آقایان و خانم ها قرار می گیرد ، هدبندهای تزئینی می باشد که گستردگی مناسبی در طرح و مدل دارد. اما هدبند های طبی که معمولاً برای افراد مبتلا به سینوزیت استفاده می‌شود ، معمولاً در رنگ های رسمی تر تولید می شوند. تا استفاده کنندگان بتوانند در هر مراسمی و در هر مکانی به راحتی آن را داشته باشند.

به عنوان مثال هد بند طبی حوله ای مشکی پاک سمن ، جهت افرادی که سینوزیت دارند ، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این هد بند طبی که با نام paksaman 001 شناخته می شود ، جهت مراقبت سینوس ها از سرما بسیار مناسب می باشد. هد بند طبی حوله ای پاک سمن ، جلوی پیشانی و سینوسها را به خوبی کردم نگه می دارد و در تسکین درد سینوسی بسیار تاثیرگذار است.

جمع بندی

امروز در این مطلب مدل ها و طرح های هدبندها ، از جمله هد بند ورزشی ، تزئینی و هد بند طبی را معرفی کردیم. کاربردهای مختلف هدبند ها را توضیح دادیم و همچنین اشاره کردیم که ورزشکاران و قشر جوان ، از عمده استفاده کنندگان این هد بندها هستند. هدبند ها علاوه بر استفاده‌های ورزشی ، با اهداف تزئینی در مهمانی‌ها نیز استفاده می شوند. علاوه بر آن طیف وسیعی از هدبند ها ، جهت کاربردهای درمانی و طبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در پایان امیدواریم که مطلب امروز کارا پارس ، مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *