در حال نمایش 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

معرفی مچ‌بند طبی پاک‌سمن

مچ بند طبی دست پاک سمن یک تجهیز پزشکی است که برای حمایت از مچ دست در مواردی که نیاز به حمایت و درمان و کاهش درد دارید استفاده می‌شود. این تجهیزات معمولا از مواد انعطاف‌پذیر ساخته می‌شود. 

مچ بند در واقع نوعی ساپورت طبی است که برای درمان مچ دست آسیب دیده بسیار مفید است. استفاده از مچ بند طبی ضمن صاف نگه داشتن دست از حرکت آن جلوگیری می‌کند. 

در برخی از مدل‌های مچ بند طبی مچ‌بندهایی برای دست چپ و راست استفاده می‌شوند عموما متفاوت هستند. اما در برخی دیگر تفاوتی وجود ندارد و برای هر دو دست قابل استفاده می‌باشد. در موارد اندکی هم با تغییر جای آتل، قابل استفاده می‌شود.

»»» خرید ساپورت طبی «««

کاربردهای مچ بند طبی دست

کمک به گرم نگه داشتن و حمایت از مچ دست آسیب دیده

کمک به ثابت نگه داشتن مچ دست در پوزیشن درست به هنگام پیچ خوردگی و شکستگی

قابل استفاده برای افراد دارای مچ ضعیف هنگام انجام فعالیت های سخت

قابل استفاده برای ورزشکاران هنگام انجام فعالیت های سنگین

قابل استفاده برای افراد پس از جراحی مچ دست

 

انواع مچ بند طبی دست

مچ بند ورزشی: این مچ بند برای ورزشکاران جهت جلوگیری از صدمات احتمالی حرکت‌های ورزشی مفید می‌باشد و از انعطاف‌پذیری خوبی هم برخوردار است.

مچ بند بدنسازی: هنگام انجام ورزش‌های بدنسازی استفاده از مچ‌بندهای محکم و آتل‌دار امری ضروری است. تا از وارد نمودن فشار اضافی روی مچ دست جلوگیری شود.

مچ بند نگه دارنده: از مچ‌بندهای مناسب برای توان‌بخشی است و تاثیر زیادی در کاهش تورم دارد.

مچ بند انگشت دار: علاوه بر مچ دست قابلیت حمایت و حفاظت از انگشتان را هم دارد.

مچ بند قابل تنظیم: مچ‌بندهای قابل تنظیم امکان تنظیم سایز دارد. بنابراین قابل استفاده در تمامی سایزهاست.

مچ بند آتل دار: مچ‌بندهای آتل‌دار اتفاقا انعطاف‌پذیری کمتری دارند و در آسیب‌دیدگی‌های شدیدتر از آن‌ها استفاده می‌شود.

مچ بند رایانه: این نوع مچ بند مناسب کسانی است که به صورت طولانی مدت از رایانه استفاده می‌کنند. قرار گرفتن طولانی مدت دست در وضعیت نامناسب باعث احساس درد و فشار زیاد در این قسمت می‌شود. 

مچ بند اسپلینت دست: مچ بند اسپلینت در واقع همان مچ بند طبی است. اصطلاحی است که بیشتر توسط متخصصین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مچ بند دست بعد از عمل: انعطاف‌پذیری و استقامت این نوع مچ بند نسبت به دیگر انواع آن کمتر است. برای جوش خوردن و ثابت ماندن مچ دست برای بعد از جراحی گزینه‌ی مناسبی است.

»»» خرید ساپورت طبی دست «««

مزایای استفاده از مچ بند طبی دست

استفاده از مچ بند با ایجاد محدودیت در حرکت می‌تواند هر لحظه یادآور می‌شود که بهبودی هنوز کامل صورت نگرفته است.

استفاده از مچ بند فرآیند درمان را تسریع می‌کند.

ضمن استفاده از مچ‌بند طبی افراد قادر می‌شوند یکسری فعالیت‌های ضروری خود را راحت‌تر و بهتر انجام دهند.

 

نکات مهم پیرامون خرید مچ بند طبی

انتخاب سایز مناسب مچ‌بند بسیار مهم است. زیرا سایز بزرگتر یا کوچکتر محصول فیدبک مناسب را به شما نمی‌دهد. 

در عین حال که باید نگه دارنده باشد باید به گونه ای باشد که بتوان با آن به کارهای روزمره‌ هم رسیدگی کرد.

 

قیمت خرید مچ‌بند طبی دست

قیمت مچ‌بندهای طبی بسته به جنس و نوع و مصرف آن بسیار متنوع است. رنج قیمتی مچ‌بندهای طبی موجود در کاراپارس از ۴۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان هم می‌باشد. جهت خرید مچ‌بندهای طبی می‌توانید از فروشگاه اینترنتی کاراپارس دیدن فرمایید.

 

راهنمای انتخاب و خرید مچ بند طبی دست

برای انتخاب و خرید مچ بند طبی دست یا به طور کلی هرگونه ساپورت طبی با مشورت پزشک ابتدا بهترین مچ بند را برای خود انتخاب کنید. به صورت یک قاعده کلی برای درمان آسیب‌دیدگی‌های جزئی و رفع التهابات از مچ‌بندهای کشسان و برای درمان آسیب‌های جدی‌تر از باید از مچ بندهای طبی آتل دار استفاده کرد.

 

پرسش‌های متداول پیرامون خرید مچ بند طبی

چه زمانی باید از مچ بند طبی استفاده کرد؟

هنگام انجام تمرینات سنگین ورزشی، احساس هرگونه درد در مچ دست و پس از انجام جراحی های سنگین می‌توان از مچ‌بند استفاده کرد. لازم است قبل از استفاده از مچ‌بند حتما با پزشک خود در تماس باشید.

آیا می‌توان با مچ بند خوابید؟

استفاده از مچ‌بند در مواردی در طول شب نه تنها ضرری ندارد بلکه گاها توسط پزشک پیشنهاد هم می‌شود. تنها نکته‌ی حائز اهمیت این است که مچ بند به گونه ای بسته شده باشد که خون رسانی در دست مختل نشده باشد.

مچ بند استفاده کنم یا باند کشی؟

استفاده از هر کدام از این دو مچ بند بسته به شرایط و موقعیت افراد متفاوت است. در شرایطی که نیاز به محصولی با مقاومت بالا داریم باید از مچ بند استفاده کنیم و در مواقع می‌توان از باندهای کشی استفاده کرد.

مچ بند ایرانی بخریم یا خارجی؟

پاک ‌سمن یکی از برندهای محبوب ایرانی در زمینه‌ی تولید انواع ساپورت‌های طبی است که به لحا قیمت بسیار مقرون به صرفه‌تر از نمونه‌های خارجی است.

فرق مچ بند با بریس چیست؟

بریس‌ها از جنس ترموپلاستیک هستند و در مواردی که عضوی دچار آسیب یا ترومای شدید شود با تجویز پزشک و متخصصین ارتوپدی می‌تواند برای اشخاص مورد استفاده قرار گیرد.