در حال نمایش 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

معرفی گردنبندهای طبی

گردن بندهای طبی از جمله تجهیزات پزشکی مناسب برای گردن هستند که برای حمایت از گردن و منطقه گردنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گردن بندهای طبی معمولا از مواد نرم و انعطاف‌پذیری مانند نئوپرن ساخته می‌شوند. در موارد مختلف و برای افراد با مشکلات مختلف گردنی به کار می‌رود. 

»»» خرید ساپورت‌های طبی ««« 

برندهای معتبر گردن بند طبی

برندهای معتبر ایرانی و خارجی زیادی در زمینه‌ی تولید انواع گردن بند و ساپورت های طبی فعالیت می‌کنند که پاک سمن یکی از معتبرترین آن‌هاست که نه تنها در تولید گردن بندهای طبی، بلکه در زمینه‌ی تولید انواع مچ بند، کف بند، آتل انگشت و … نیز فعالیت دارد. 

سایر برندها در زمینه‌ی تولید گردن بند طبی عبارتند از:

  • پاک سمن
  • طب و صنعت
  • آدور
  • چیپسو
  • سما

انواع گردن بندهای طبی

گردن بند طبی نرم

گردن بندهای طبی نرم از جنس فوم و پلی اتیلن هستند. گردن بندهای طبی نرم این قابلیت را دارند که حرکت سر را به سمت چپ و راست محدود کنند در صورتی امکان حرکت به سمت جلو و عقب همچنان فراهم است. گردن دردهایی که به علت کهولت سن در افراد مسن رخ می‌دهد و رفع پیچ‌خوردگی‌های گردنی از جمله مواردی است که می‌توان در آن از گردن بندهای طبی نرم استفاده کرد.

گردن بند طبی سخت

گردن بندهای طبی سخت از یک لایه پلاستیکی روی یک فوم یا وینیل ساخته شده‌اند. پزشکان زمانی این نوع گردن بند را تجویز می‌کنند که بخواهند از حرکت گردن به هر سمتی جلوگیری کنند. از این گردن بندها پس از جراحی‌های سخت یا وارد آمدن ضربه‌های شدید استفاده می‌شود.

گردن بند طبی نیمه سخت

این نوع گردن بند بیشتر برای درمان بیمارانی استفاده می‌شوند که نیاز است ستون فقرات آن‌ها برای مدتی بی‌حرکت بماند.

گردن بند طبی فیلادلفیا

گردن بندهای فیلادلفیا یک گردن بند فومی سفت، ضد حساسیت و بدون لاتکس است که پلاستیک سفت و محکم آن از جلو و پشت گردن حمایت می‌کند. گردن بند طبی فیلادلفیا جلوی هر نوع حرکت گردنی را می‌گیرد.

گردن بند طبی ورزشی

به نوعی می‌توان گفت این گردن‌بندها شکل پیچیده‌تر گردن‌بندهای سخت هستند که بیشتر مناسب رانندگان اتومبیل‌های مسابقه‌ای و موتور می‌باشند. به عبارتی این نوع گردن بند برای جلوگیری از وقوع آسیب‌های احتمالی سنگین به گردن است.

»»» خرید ساپورت طبی سر و گردن «««

موارد استفاده و کاربردهای گردن بند طبی

حمایت از گردن

گردن بندها به حمایت از گردن و ستون فقرات گردنی کمک می‌کنند. علاوه بر این از حرکت‌های نامناسب، تنش و فشار زیاد در منطقه گردنی جلوگیری می‌کنند.

کاهش درد گردن

گردن بندهای طبی در برخی موارد برای کاهش درد گردن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. به ويژه در مواردی که فرد دچار التهابات گردنی می‌شود.

پس از جراحی

پس از جراحی های گردنی جهت حمایت از منطقه مورد جراحی ، کاهش تورم و تسریع فرایند بهبودی می‌توان از گردن بندهای طبی استفاده کرد.

نقش حمایتی در ورزش

برای برخی از ورزشکاران مثلا افرادی که در وزنه برداری فعالیت می‌کنند استفاده از گردن بند می‌تواند نقش حمایتی قوی ایفا کند.

 

نکات مهم در استفاده از گردن بند طبی

در استفاده از گردن بند طبی و بستن آن نکات مهمی وجود دارد. از جمله:
  • متناسب بودن اندازه آن با گردن
  • مدت زمان استفاده از آن که حتما باید تشخیص پزشک صورت گیرد
  • راحتی در زمان استفاده از گردن بند طبی (نباید بیش از حد تنگ باشد)
  • عدم استفاده از این محصول در زمان رانندگی

نکات مهم پیش از خرید گردن بند طبی

توجه به میزان سختی گردن بند طبی

گردن بندهای طبی دارای میزان سختی‌های متفاوتی هستند. اگر در شرایطی هستید که نباید تحت هیچ عنوان گردن خود را تکان دهید باید از گردن بند طبی خیلی سخت استفاده کنید. در صورتی که میزان آسیب وارده زیاد نباشد می‌توان از گردن بندهای طبی با درجه سختی کمتر استفاده کرد.

جنس گردن بندهای طبی

برای ساخت گردن بندهای طبی از الیاف‌های مختلفی استفاده می‌شود. توجه کنید که روکش گردنبند می‌بایست از جنسی باشد که هیچ گونه حساسیتی ایجاد نکند و در ترکیب آن از الیاف و موادی که خواص ضد حساسیت دارند استفاده شود.

سایز مناسب گردن بند طبی

سایز گردن بند بر اساس میزان جثه و سن افراد متفاوت است. بهتر است قبل از انتخاب بهترین گردنبند برای خود سایز دور گردن خود را بدانید:

افرادی که دور گردنشان ۲۷ تا ۳۳ سانتی‌متر است باید از گردن بندهای سایز کوچک استفاده کنند.

افرادی که دور گردنشان ۳۴ تا ۴۰ سانتی‌متر است باید از گردن بندهای سایز متوسط استفاده کنند.

افرادی که سایز دور گردنشان ۴۱ تا ۴۷ سانتی متر است باید از گردن بندهای سایز بزرگ استفاده کنند.

افرادی که سایز دور گردنشان ۴۸ تا ۵۴ سانتی متر است باید از گردن بندهای خیلی بزرگ استفاده کنند.

خرید گردن بندهای طبی از کاراپارس

سایت کاراپارس اقدام به تامین انواع گردن بندهای طبی با کیفیت متناسب با نیازهای بیماران نموده است. کاربران می‌توانند پس از مشاهده محصولات و انتخاب گردنبند مورد نیاز خود اقدام به خرید اینترنتی این محصول نمایند. لازم است قبل از تهیه هر گونه گردن بند یا محصولات طبی حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

 

قیمت گردن بند طبی

گردن بندهای طبی بسته به جنس، برند و نوع کاربردی که دارند دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. رنج قیمت گردن بندهای طبی موجود در فروشگاه اینترنتی کاراپارس از ۱۸۵ هزار تومان تا ۳۰۰ هزارتومان می‌باشد. 

 

پرسش‌های متداول پیرامون خرید گردن بند طبی

آیا با گردن بند طبی می‌توان خوابید؟

استفاده از گردن بندهای طبی و ارتوپدی در درجه‌ی اول نیاز به تشخیص پزشک و فیزیوتراپ دارد که بر اساس میزان آسیب وارده، مدت استفاده از آن در برخی افراد روزی چند ساعت و در برخی دیگر به ویژه آن‌‌هایی که عمل‌های جراحی مهمی را پشت سر گذاشته‌اند چندین شبانه روز پشت سر هم می‌باشد.

چه کسانی به گردن بند طبی نیاز دارند؟

افرادی که درد مزمن در ناحیه گردن دارند. افرادی که دچار تروما، آسیب و ضربه شده‌اند. افرادی که بیرون زدگی و التهاب دیسک دارند.  افرادی که آرتروز گردن دارند. افرادی که جراحی کردند.

چه زمانی باید از گردن بند طبی استفاده کنیم؟

زمان استفاده از گردن بند طبی باید به تشخیص پزشک صورت گیرد. چرا که چنانچه نیاز باشد از گردن بند طبی سخت استفاده شود باید از قرارگیری گردن در وضعیت ثابت و بی حرکت مطمئن بود. در غیر این صورت ممکن آسیب بیشتری به گردن وارد شود.

مدت استفاده از گردن بندهای طبی چقدر است؟

مدت استفاده از گردن بندهای طبی به نوع و شدت آسیب بستگی دارد که باید از سوی پزشک مشخص شود. پزشکان معمولا استفاده‌ی مداوم از گردنبندهای طبی را پیشنهاد نمی‌کنند زیرا باعث ضعف عضلات خواهد شد مگر در موارد خاص.

کدام بهتر است؟ گردن بند طبی نرم یا سخت؟

اولویت باید با تشخیص پزشک صورت گیرد. در صورتی که می‌خواهید بدون تجویز پزشک از این گردن بند استفاده کنید نیاز است بدانید برای تسکین دردهای خفیف می‌توان از گردن بندهای طبی نرم استفاده کرد. برای صدماتی که متوسط هستند باید از نوع نیمه سخت استفاده کرد. در صورتی که صدمه شدید باشد باید از گردن بند طبی سخت استفاده کرد.